2014/15

Resultat 2015

.

  DM I PIMPEL 2015 SÖDERMANLAND INDIVIDUELLT    
  SLUTRESULTAT    
                                     
  DM 1 - 2015-01-11 - Näshultasjön                                
  DM 2 - 2015-01-18 - Storsjön                                
  DM 3 - 2015-01-25 - Norra Yngern                                
  DM 4 - 2015-02-15 - Lidsjön                                
                                     
                                     
  Yngre Herrjunior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 David Larsson Kvicksund   1     1     100     100     102   SM
                                     
                                     
  Äldre Herrjunior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Gabriel Novakovic Torshälla   1     2     2     1     4   SM
2 Simon Hellman Kvicksund   2     1     1     2     4   SM
3 Tobias Peura Hälleforsnäs   3     3     3     100     9   SM
                                     
                                     
  Äldre Damveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Lilian Åhlund Katrineholm   1     1     1     1     3   SM
2 Gunilla Lundgren Katrineholm   100     2     4     2     8   SM
3 Mona Johansson Katrineholm   2     5     3     4     9   SM
4 Aino Holappa Gnesta    100     100     2     3     105    
5 Lindis Hellquist Eskilstuna   100     3     100     100     203    
6 Siv Lundqvist Trosa   100     4     100     100     204    
                                     
                                     
  Äldre Herrveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Pilo Lindstrand Torshälla   1     1     4     100     6   SM
2 Hans Larsson Gnesta   2     2     2     5     6   SM
3 Jan Larsson Torshälla   4     3     100     1     8   SM
4 Leif Johansson Katrineholm   3     10     3     4     10    
5 Georg Axelsson Ny-Ox   9     4     1     6     11    
6 Lasse Mäkinen Ny-Ox   7     5     5     2     12    
7 Evert Hellquist Eskilstuna   5     6     10     3     14    
8 Lennart Eriksson Ny-Ox   8     7     8     8     23    
9 Lars Rinaldo Katrineholm   6     100     7     11     24    
10 Mats Larsson Torshälla   100     9     9     9     27    
11 Per Lundgren Eskilstuna   100     8     11     10     29    
12 Eino Holappa Gnesta   100     100     12     7     119    
13 Kauko Harju Strängnäs   100     100     6     100     206    
14 Stig Axelsson Ny-Ox   100     100     100     12     212    
                                     
                                     
  Damveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Helena Halsinaho Katrineholm   1     1     1     1     3   SM
                                     
                                     
  Herrveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Uffe Holmgren Kvicksund   5     3     1     1     5   SM
2 Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs   1     7     2     15     10   SM
3 Mikko Halme Gnesta   6     2     18     3     11   SM
4 Kurt Elveberg Gnesta   9     1     5     7     13   SM
5 Folke Åström Eskilstuna   3     12     7     4     14    
6 Janne Karlsson Gnesta   13     4     4     8     16    
7 Ulf Thörner Sportfiskarna   12     5     13     2     19    
8 Per Johansson Kvicksund   7     9     11     5     21    
9 Lennart Johansson Gnesta   100     11     3     9     23    
10 Åke Hillborg Katrineholm   2     14     10     12     24    
11 Göran Sandell Torshälla   8     6     100     11     25    
12 Johnny Hermansson Katrineholm   14     8     9     16     31    
13 Hans Wallin Katrineholm   11     10     14     14     35    
14 Raoul Molander Eskilstuna   100     18     12     10     40    
15 Ola Haarala Katrineholm   16     15     21     13     44    
16 Bengt Gustavsson Hälleforsnäs   100     22     6     19     47    
17 Seppo Leppänen Gnesta   100     13     16     18     47    
18 Reijo Laakso Eskilstuna   17     21     17     17     51    
19 Ulf Hallen Katrineholm   15     17     20     20     52    
20 Kari Grundström Torshälla   4     20     100     100     124    
21 Jonny Eberholm Katrineholm   100     16     19     100     135    
22 Jorma Viheriäinen Katrineholm   100     100     100     6     206    
23 Lars Ahlsson SFK Lodarna   100     100     8     100     208    
24 Peter Andersson Torshälla   10     100     100     100     210    
25 Esa Hytönen Torshälla   100     100     15     100     215    
26 Roger Stark Eskilstuna   100     19     100     100     219    
                                     
                                     
  Damsenior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Monika Johansson Eskilstuna   100     1     100     1     102   SM
2 Maria Ståhlberg Gnesta   100     100     1     100     201   SM
3 Siv Haarala Katrineholm   100     2     100     100     202   SM
                                     
                                     
  Herrsenior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1 Rolf Taskinen Gnesta   2     1     1     19     4   SM
2 Mats Larsson  Gnesta   3     4     6     9     13   SM
3 Peter Eriksson Torshälla   12     6     2     7     15   SM
4 Emil Eriksson Torshälla   13     7     7     3     17   SM
5 Robert Horvat Gnesta   10     5     9     5     19   SM
6 Owe Westerholm Torshälla   4     15     19     2     21   SM
7 Göran Hedkvist Torshälla   8     19     17     1     26   SM
8 Putte Davidsson Katrineholm   9     16     4     23     29   SM
9 Heikki Peura Hälleforsnäs   1     9     33     20     30    
10 Kai Lahtinen Idö Torshälla   7     12     12     17     31    
11 Göran Strandsten Eskilstuna   16     37     13     8     37    
12 Gustav Halme Gnesta   20     27     3     15     38    
13 Robert Hellkvist Eskilstuna   14     8     16     100     38    
14 Tobbe Mannberg Torshälla   5     21     38     13     39    
15 David Alexandersson Kvicksund   22     25     8     10     40    
16 Robban Lövstrand Gnesta   24     3     100     14     41    
17 Tomas Andersson Torshälla   18     30     5     22     45    
18 Magnus Flodkvist Kvicksund   100     2     15     30     47    
19 Tino Kindh Gnesta   26     14     23     12     49    
20 Anders Andersson Katrineholm   6     26     20     25     51    
21 Tommy Laakso Eskilstuna   17     17     18     21     52    
22 Conny Hellquist Eskilstuna   30     23     26     6     55    
23 Niklas Åberg Kvicksund   28     33     14     18     60    
24 Danny Carlsson Torshälla   15     20     25     100     60    
25 Robert Grane Katrineholm   32     29     21     11     61    
26 Kenneth Karlsson Eskilstuna   27     31     11     26     64    
27 Hans Melin Kvicksund   25     42     28     24     77    
28 Jan-Erik Åberg Kvicksund   36     24     24     33     81    
29 Jari Pasanen Hälleforsnäs   11     36     37     100     84    
30 Dennis Lindström Kvicksund   31     41     22     31     84    
31 Pontus Svalberg Torshälla   34     32     27     29     88    
32 Per-Olov Åberg Kvicksund   29     100     32     28     89    
33 Andreas Bobits Torshälla   21     39     30     100     90    
34 Jimmy Sjöberg Torshälla   35     35     35     36     105    
35 Tony Persson Kvicksund   37     100     36     37     110    
36 Mikael Svensson SFK Lodarna   100     100     10     4     114    
37 Magnus Nydahl Ny/Ox   100     10     31     100     141    
38 Tom Kalliorinne Gnesta   23     22     100     100     145    
39 Kari Peura Hälleforsnäs   19     28     100     100     147    
40 Erik Karlsson Katrineholm   100     18     100     32     150    
41 Michael Kihlman Gnesta   38     13     100     100     151    
42 Ronni Bolin Kvicksund   100     45     100     16     161    
43 Peter Johansson SFK Lodarna   100     100     34     27     161    
44 Max Mannberg Torshälla   38     100     100     35     173    
45 Andreas Vuollet  Torshälla   33     44     100     100     177    
46 Anders Jansson Kvicksund   100     11     100     100     211    
47 Veli Hytönen Torshälla   100     100     29     100     229    
48 Peter Larsson Katrineholm   100     34     100     100     234    
49 Peter Sipos SFK Lodarna   100     100     100     34     234    
50 Simon Ivarsson Katrineholm   100     38     100     100     238    
51 Anton Unesson Katrineholm   100     40     100     100     240    
52 Jari Taskinen Torshälla   100     43     100     100     243    

 

  Resultat från DM 4 i pimpel 2015-02-15      
  Tävlingsvatten: Lidsjön        
  Arrangör: Ny/Ox SF        
             
  Äldre Herrjunior        
  1. Gabriel Novakovic Torshälla SFK 9092   gr.
  2. Simon Hellman Kvicksunds FVF 6705   gr.
             
  Äldre Damveteran        
  1. Lilian Åhlund Katrineholms SF 5884   gr.
  2. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 3986   gr.
  3. Aino Holappa Gnesta SFK 3934   gr.
  4. Mona Johansson Katrineholms SF 2590   gr.
             
  Damveteran        
  1. Helena Halsinaho Katrineholms SF 4276   gr.
             
  Damsenior        
  1. Monika Johansson Eskilstuna SF 7325   gr.
             
  Äldre Herrveteran        
  1. Jan Larsson Torshälla SFK 14643   gr.
  2. Lasse Mäkinen Ny-Ox SF 11802   gr.
  3. Evert Hellqvist Eskilstuna SF 7091   gr.
  4. Leif Johansson Katrineholms SF 7012   gr.
  5. Hans Larsson Gnesta SFK 6969   gr.
  6. Georg Axelsson Ny-Ox SF 6949   gr.
  7. Eino Holappa Gnesta SFK 6257   gr.
  8. Lennart Eriksson Ny-Ox SF 6244   gr.
  9. Mats Larsson Torshälla SFK 5718   gr.
  10. Per Lundgren Eskilstuna SF 5014   gr.
  11. Lars Rinaldo Katrineholms SF 3309   gr.
  12. Stig Axelsson Ny-Ox SF 1307   gr.
             
  Herrveteran        
  1. Uffe Holmgren Kvicksunds FVF 15538   gr.
  2. Ulf Thörner Sportfiskarna 14025   gr.
  3. Mikko Halme Gnesta SFK 12561   gr.
  4. Folke Åström Eskilstuna SF 11937   gr.
  5. Per Johansson Kvicksunds FVF 10968   gr.
  6. Jorma Viheriäinen Katrineholms SF 10486   gr.
  7. Kurt Elveberg Gnesta SFK 10373   gr.
  8. Janne Karlsson Gnesta SFK 9163   gr.
  9. Lennart Johansson Gnesta SFK 8849   gr.
  10. Raoul Molander Eskilstuna SF 7845   gr.
  11. Göran Sandell Torshälla SFK 6575   gr.
  12. Åke Hillborg Katrineholms SF 5877   gr.
  13. Ola Haarala Katrineholms SF 5464   gr.
  14. Hans Wallin Katrineholms SF 5152   gr.
  15. Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs FVF 4469   gr.
  16. Johnny Hermansson Katrineholms SF 4258   gr.
  17. Reijo Laakso Eskilstuna SF 4165   gr.
  18. Seppo Leppänen Gnesta SFK 3716   gr.
  19. Bengt Gustavsson Hälleforsnäs FVF 3207   gr.
  20. Ulf Hallén Katrineholms SF 2038   gr.
             
  Herrsenior        
  1. Göran Hedqvist Torshälla SFK 15492   gr.
  2. Owe Westerholm Torshälla SFK 15091   gr.
  3. Emil Eriksson Torshälla SFK  13137   gr.
  4. Mikael Svensson SFK Lodarna 12218   gr.
  5. Robert Horvat Gnesta SFK 12175   gr.
  6. Conny Hellqvist Eskilstuna SF 11603   gr.
  7. Peter Eriksson Torshälla SFK 11116   gr.
  8. Göran Strandsten Eskilstuna SF 10915   gr.
  9. Mats Larsson Gnesta SFK 10874   gr.
  10. David Alexandersson Kvicksunds FVF 10650   gr.
  11. Robert Grane Katrineholms SF 9910   gr.
  12. Tino Kindh Gnesta SFK  9851   gr.
  13. Tobbe Mannberg Torshälla SFK 9816   gr.
  14. Robban Lövstrand Gnesta SFK 9756   gr.
  15. Gustav Halme Gnesta SFK 9728   gr.
  16. Ronni Bolin Kvicksunds FVF 9529   gr.
  17. Kai Lahtinen Idö Torshälla SFK 8946   gr.
  18. Niklas Åberg Kvicksunds FVF 8245   gr.
  19. Rolf Taskinen Gnesta SFK  7971   gr.
  20. Heikki Peura Hälleforsnäs FVF 7870   gr.
  21. Tommy Laakso Eskilstuna SF 7784   gr.
  22. Tomas Andersson  Torshälla SFK 7678   gr.
  23. Putte Davidsson Katrineholms SF 7656   gr.
  24. Hans Melin Kvicksunds FVF 7624   gr.
  25. Anders Andersson Katrineholms SF 7415   gr.
  26. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 7255   gr.
  27. Peter Johansson SFK Lodarna 6901   gr.
  28. Per-Olov Åberg Kvicksunds FVF 6796   gr.
  29. Pontus Svalberg Torshälla SFK 6450   gr.
  30. Magnus Flodkvist Kvicksunds FVF 5924   gr.
  31. Dennis Lindström Kvicksunds FVF 5751   gr.
  32. Erik Karlsson Katrineholms SF 5720   gr.
  33. Jan-Erik Åberg Kvicksunds FVF 4917   gr.
  34. Peter Sipos SFK Lodarna 4751   gr.
  35. Max Mannberg Torshälla SFK 4555   gr.
  36. Jimmy Sjöberg Torshälla SFK 4158   gr.
  37. Tony Persson Kvicksunds FVF 1673   gr.

 

    DM I PIMPEL 2015 SÖDERMANLAND INDIVIDUELLT  
    STÄLLNING EFTER 3 AV 4 DELTÄVLINGAR  
    LISTORNA ÄR SORTERADE EFTER DE 2 BÄSTA RESULTATEN  
                                     
    DM 1 - 2015-01-11 - Näshultasjön                              
    DM 2 - 2015-01-18 - Storsjön                              
    DM 3 - 2015-01-25 - Norra Yngern                              
    DM 4 - 2015-02-15                                
                                     
                                     
    Yngre Herrjunior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. David Larsson Kvicksund   1     1     100              
                                     
                                     
    Äldre Herrjunior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Simon Hellman Kvicksund   2     1     1              
  2. Gabriel Novakovic Torshälla   1     2     2              
  3. Tobias Peura Hälleforsnäs   3     3     3              
                                     
                                     
    Äldre Damveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Lilian Åhlund Katrineholm   1     1     1              
  2. Mona Johansson Katrineholm   2     5     3              
  3. Gunilla Lundgren Katrineholm   100     2     4              
  4. Aino Holappa Gnesta    100     100     2              
  5. Lindis Hellquist Eskilstuna   100     3     100              
  6. Siv Lundqvist Trosa   100     4     100              
                                     
                                     
    Äldre Herrveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Pilo Lindstrand Torshälla   1     1     4              
  2. Hans Larsson Gnesta   2     2     2              
  3. Georg Axelsson Ny-Ox   9     4     1              
  4. Leif Johansson Katrineholm   3     10     3              
  5. Jan Larsson Torshälla   4     3     100              
  6. Lasse Mäkinen Ny-Ox   7     5     5              
  7. Evert Hellquist Eskilstuna   5     6     10              
  8. Lars Rinaldo Katrineholm   6     100     7              
  9. Lennart Eriksson Ny-Ox   8     7     8              
  10. Mats Larsson Torshälla   100     9     9              
  11. Per Lundgren Eskilstuna   100     8     11              
  12. Kauko Harju Strängnäs   100     100     6              
  13. Eino Holappa Gnesta   100     100     12              
                                     
                                     
    Damveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Helena Halsinaho Katrineholm   1     1     1              
                                     
                                     
    Herrveteran     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs   1     7     2              
  2. Uffe Holmgren Kvicksund   5     3     1              
  3. Kurt Elveberg Gnesta   9     1     5              
  4. Mikko Halme Gnesta   6     2     18              
  5. Janne Karlsson Gnesta   13     4     4              
  6. Folke Åström Eskilstuna   3     12     7              
  7. Åke Hillborg Katrineholm   2     14     10              
  8. Lennart Johansson Gnesta   100     11     3              
  9. Göran Sandell Torshälla   8     6     100              
  10. Per Johansson Kvicksund   7     9     11              
  11. Ulf Thörner Sportfiskarna   12     5     13              
  12. Johnny Hermansson Katrineholm   14     8     9              
  13. Hans Wallin Katrineholm   11     10     14              
  14. Kari Grundström Torshälla   4     20     100              
  15. Bengt Gustavsson Hälleforsnäs   100     22     6              
  16. Seppo Leppänen Gnesta   100     13     16              
  17. Raoul Molander Eskilstuna   100     18     12              
  18. Ola Haarala Katrineholm   16     15     21              
  19. Ulf Hallen Katrineholm   15     17     20              
  20. Reijo Laakso Eskilstuna   17     21     17              
  21. Jonny Eberholm Katrineholm   100     16     19              
  22. Lars Ahlsson SFK Lodarna   100     100     8              
  23. Peter Andersson Torshälla   10     100     100              
  24. Esa Hytönen Torshälla   100     100     15              
  25. Roger Stark Eskilstuna   100     19     100              
                                     
                                     
    Damsenior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Monika Johansson Eskilstuna   100     1     100              
  2. Maria Ståhlberg Gnesta   100     100     1              
  3. Siv Haarala Katrineholm   100     2     100              
                                     
                                     
    Herrsenior     DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
  1. Rolf Taskinen Gnesta   2     1     1              
  2. Mats Larsson  Gnesta   3     4     6              
  3. Peter Eriksson Torshälla   12     6     2              
  4. Heikki Peura Hälleforsnäs   1     9     33              
  5. Putte Davidsson Katrineholm   9     16     4              
  6. Robert Horvat Gnesta   10     5     9              
  7. Emil Eriksson Torshälla   13     7     7              
  8. Magnus Flodkvist Kvicksund   100     2     15              
  9. Owe Westerholm Torshälla   4     15     19              
  10. Kai Lahtinen Idö Torshälla   7     12     12              
  11. Robert Hellkvist Eskilstuna   14     8     16              
  12. Gustav Halme Gnesta   20     27     3              
  13. Tomas Andersson Torshälla   18     30     5              
  14. Göran Hedkvist Torshälla   8     19     17              
  15. Tobbe Mannberg Torshälla   5     21     38              
  16. Anders Andersson Katrineholm   6     26     20              
  17. Robban Lövstrand Gnesta   24     3     100              
  18. Göran Strandsten Eskilstuna   16     37     13              
  19. David Alexandersson Kvicksund   22     25     8              
  20. Tommy Laakso Eskilstuna   17     17     18              
  21. Danny Carlsson Torshälla   15     20     25              
  22. Tino Kindh Gnesta   26     14     23              
  23. Kenneth Karlsson Eskilstuna   27     31     11              
  24. Magnus Nydahl Ny/Ox   100     10     31              
  25. Niklas Åberg Kvicksund   28     33     14              
  26. Tom Kalliorinne Gnesta   23     22     100              
  27. Jari Pasanen Hälleforsnäs   11     36     37              
  28. Kari Peura Hälleforsnäs   19     28     100              
  29. Jan-Erik Åberg Kvicksund   36     24     24              
  30. Conny Hellquist Eskilstuna   30     23     26              
  31. Robert Grane Katrineholm   32     29     21              
  32. Michael Kihlman Gnesta   38     13     100              
  33. Andreas Bobits Torshälla   21     39     30              
  34. Dennis Lindström Kvicksund   31     41     22              
  35. Hans Melin Kvicksund   25     42     28              
  36. Pontus Svalberg Torshälla   34     32     27              
  37. Per-Olov Åberg Kvicksund   29     100     32              
  38. Jimmy Sjöberg Torshälla   35     35     35              
  39. Tony Persson Kvicksund   37     100     36              
  40. Andreas Vuollet  Torshälla   33     44     100              
  41. Mikael Svensson SFK Lodarna   100     100     10              
  42. Anders Jansson Kvicksund   100     11     100              
  43. Erik Karlsson Katrineholm   100     18     100              
  44. Veli Hytönen Torshälla   100     100     29              
  45. Peter Larsson Katrineholm   100     34     100              
  46. Peter Johansson SFK Lodarna   100     100     34              
  47. Max Mannberg Torshälla   38     100     100              
  48. Simon Ivarsson Katrineholm   100     38     100              
  49. Anton Unesson Katrineholm   100     40     100              
  50. Jari Taskinen Torshälla   100     43     100              
  51. Ronni Bolin Kvicksund   100     45     100              

 

KLUBBLAGS-DM I PIMPEL 2015 SÖDERMANLAND  
                                                 
SLUTRESULTAT  
                                                 
    Äldre Herrjunior   Pl. 1     Vikt 1     Pl.2     Vikt 2     Pl. 3     Vikt 3     Pl.    
1. Kvicksunds FVF Simon Hellman - David Larsson   1     963     1     2403     1     1220     3   SM
                                                 
                                                 
                                                 
    Damveteran   Pl. 1     Vikt 1     Pl.2     Vikt 2     Pl. 3     Vikt 3     Pl.    
1. Katrineholms SF Mona Johansson - Lilian Åhlund   1     3550     1     6082     1     3204     3   SM
    Helena Halsinaho - Gunilla Lundgren                                            
                                                 
                                                 
    Äldre Herrveteran   Pl. 1     Vikt 1     Pl.2     Vikt 2     Pl. 3     Vikt 3     Pl.    
1. Ny/Ox SF Lennart Eriksson - Lars Mäkinen   1     2606     1     7671     1     10594     3   SM
    Georg Axelsson - Stig Axelsson                                            
                                                 
                                                 
    Herrveteran   Pl. 1     Vikt 1     Pl.2     Vikt 2     Pl. 3     Vikt 3     Pl.    
1. Gnesta SFK Mikko Halme - Janne Karlsson   1     8685     1     15469     1     11136     3   SM
    Kurt Elveberg - Hans Larsson                                            
                                                 
2. Katrineholms SF Hans Wallin - Lars Rinaldo   3     6653     2     7460     2     9826     7    
    Johnny Hermansson - Leif Johansson                                            
                                                 
3. Torshälla SFK Jan Larsson - Kari Grundström   2     8599     3     7170     3     6466     8    
    Göran Sandell - Peter Andersson                                            
                                                 
                                                 
    Herrsenior   Pl. 1     Vikt 1     Pl.2     Vikt 2     Pl. 3     Vikt 3     Pl.    
1. Gnesta SFK Rolf Taskinen - Robert Horvat   3     12415     1     17392     1     20066     5   SM
    Robert Löfstrand - Mats Larsson                                            
                                                 
2. Torshälla SFK Emil Eriksson - Peter Eriksson   4     11040     2     14450     2     18398     8   SM
    Kai Lahtinen Idö - Göran Hedqvist                                            
                                                 
3. Torshälla SFK Tomas Andersson - Owe Westerholm   1     13203     4     11141     5     10238     10    
    Tobbe Mannberg - Veli Hytönen                                            
                                                 
4. Kvicksunds FVF David Alexandersson - Uffe Holmgren   7     5953     3     12207     3     13408     13    
    Pelle Johansson - Tony Persson                                            
                                                 
5. Hälleforsnäs FVF Kari Peura - Heikki Peura   2     12495     6     10462     6     9588     14    
    Jari Pasanen - Tarmo Kortteinen                                            
                                                 
6. Katrineholms SF Anders Andersson - Putte Davidsson   5     7232     5     10806     4     10896     14    
    Robert Grane - Erik Karlsson                                            
                                                 
7. Eskilstuna SF Kenneth Karlsson - Klas Retzman   6     6764     7     7624     8     8970     21    
    Conny Hellquist - Tommy Laakso                                            
                                                 
8. Kvicksunds FVF Hans Melin - Jan-Erik Åberg   8     3281     8     5474     7     9582     23    
    Nicklas Åberg - Dennis Lindström                                            
                                                 
9. Torshälla SFK Andreas Vuollet - Andreas Bobits   9     2848     9     4608     9     4028     27    
    Jim Sjöberg - Pontus Svalberg                                            
                                                 
                                                 
                                                 
                                                 
                                                 

 

  Resultat från DM 3 i pimpel / öppen pimpeltävling 2015-01-25      
  Tävlingsvatten: Norra Yngern vid Hökmossebadet        
  Arrangör: Gnesta SFK          
               
  Äldre Herrjunior          
  1. Simon Hellman Kvicksunds FVF 1220   gr.  
  2. Gabriel Novakovic Torshälla SFK 774   gr.  
  3. Tobias Peura Hälleforsnäs FVF 116   gr.  
               
  Äldre Damveteran          
  1. Terttu Nevalainen Södertälje SFK 1958   gr. Ej DM!
  2. Lilian Åhlund Katrineholms SF 998   gr.  
  3. Aino Holappa Gnesta SFK 756   gr.  
  4. Mona Johansson Katrineholms SF 508   gr.  
  5. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 116   gr.  
               
  Damveteran          
  1. Helena Halsinaho Katrineholms SF 1582   gr.  
               
  Damsenior          
  1. Maria Ståhlberg Gnesta SFK 124   gr.  
               
  Äldre Herrveteran          
  1. Georg Axelsson Ny-Ox SF 5804   gr.  
  2. Hans Larsson Gnesta SFK 4270   gr.  
  3. Leif Johansson Katrineholms SF 3882   gr.  
  4. P-O Lindstrand Torshälla SFK 3632   gr.  
  5. Lasse Mäkinen Ny-Ox SF 3044   gr.  
  6. Kauko Harju Strängnäs 2206   gr.  
  7. Lars Rinaldo Katrineholms SF 1948   gr.  
  8. Lennart Eriksson Ny-Ox SF 1746   gr.  
  9. Mats Larsson Torshälla SFK 1324   gr.  
  10. Evert Hellkvist Eskilstuna SF 996   gr.  
  11. Per Lundgren Eskilstuna SF 496   gr.  
  12. Eino Holappa Gnesta SFK 448   gr.  
               
  Herrveteran          
  1. Uffe Holmgren Kvicksunds FVF 5482   gr.  
  2. Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs FVF 5344   gr.  
  3. Lennart Johansson Gnesta SFK 4058   gr.  
  4. Janne Karlsson Gnesta SFK 3240   gr.  
  5. Lennart Dietmann Södertälje SFK 3128   gr. Ej DM!
  6. Kurt Elveberg Gnesta SFK 2778   gr.  
  7. Bengt Gustavsson Hälleforsnäs FVF 2600   gr.  
  8. Folke Åström Eskilstuna SF 2452   gr.  
  9. Lars Ahlsson SFK Lodarna 2388   gr.  
  10. Johnny Hermansson Katrineholms SF 2200   gr.  
  11. Åke Hillborg Katrineholms SF 2140   gr.  
  12. Per Johansson Kvicksunds FVF 2084   gr.  
  13. Raoul Molander Eskilstuna SF 2040   gr.  
  14. Ulf Thörner Sportfiskarna 1834   gr.  
  15. Hans Wallin Katrineholms SF 1796   gr.  
  16. Esa Hytönen Torshälla SFK 1510   gr.  
  17. Seppo Leppänen Gnesta SFK 1472   gr.  
  18. Reijo Laakso Eskilstuna SF 954   gr.  
  19. Mikko Halme Gnesta SFK 848   gr.  
  20. Jonny Eberholm Katrineholms SF 798   gr.  
  21. Ulf Hallén Katrineholms SF 644   gr.  
  22. Ola Haarala Katrineholms SF 578   gr.  
               
  Herrsenior          
  1. Rolf Taskinen Gnesta SFK  7114   gr.  
  2. Peter Eriksson Torshälla SFK 5986   gr.  
  3. Gustav Halme Gnesta SFK 5928   gr.  
  4. Putte Davidsson Katrineholms SF 5864   gr.  
  5. Tomas Andersson  Torshälla SFK  5700   gr.  
  6. Mats Larsson Gnesta SFK 5596   gr.  
  7. Emil Eriksson Torshälla SFK  5430   gr.  
  8. David Alexandersson Kvicksunds FVF 5338   gr.  
  9. Arto Kosunen Södertälje SFK 5088   gr. Ej DM!
  10. Robert Horvat Gnesta SFK 5058   gr.  
  11. Mikael Svensson SFK Lodarna 4774   gr.  
  12. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 4176   gr.  
  13. Kai Lahtinen Idö Torshälla SFK 3908   gr.  
  14. Mikael Hellström Södertälje SFK 3678   gr. Ej DM!
  15. Göran Strandsten Eskilstuna SF 3344   gr.  
  16. Niklas Åberg Kvicksunds FVF 3214   gr.  
  17. Magnus Flodkvist Kvicksunds FVF 3114   gr.  
  18. Robert Hellkvist Eskilstuna SF 3106   gr.  
  19. Göran Hedqvist Torshälla SFK 3074   gr.  
  20. Tommy Laakso Eskilstuna SF 2826   gr.  
  21. Matti Nevalainen Södertälje SFK 2798   gr. Ej DM!
  22. Owe Westerholm Torshälla SFK 2796   gr.  
  23. Anders Andersson Katrineholms SF 2472   gr.  
  24. Robert Grane Katrineholms SF 2470   gr.  
  25. Dennis Lindström Kvicksunds FVF 2342   gr.  
  26. Tino Kindh Gnesta SFK 2298   gr.  
  27. Jan-Erik Åberg Kvicksunds FVF 2176   gr.  
  28. Danny Carlsson Torshälla SFK 2138   gr.  
  29. Conny Hellkvist Eskilstuna SF 1968   gr.  
  30. Pontus Svalberg Torshälla SFK 1882   gr.  
  31. Hans Melin Kvicksunds FVF 1850   gr.  
  32. Kari Nevalainen Södertälje SFK 1626   gr. Ej DM!
  33. Veli Hytönen Torshälla SFK 1520   gr.  
  34. Andreas Bobits Torshälla SFK 1500   gr.  
  35. Magnus Nydahl Ny/Ox SF 1470   gr.  
  36. Per-Olov Åberg Kvicksunds FVF 1374   gr.  
  37. Heikki Peura Hälleforsnäs FVF 1268   gr.  
  38. Peter Johansson SFK Lodarna 1080   gr.  
  39. Jimmy Sjöberg Torshälla SFK 646   gr.  
  40. Tony Persson Kvicksunds FVF 504   gr.  
  41. Jari Pasanen Hälleforsnäs FVF 376   gr.  
  42. Elias Lundqvist Södertälje SFK 296   gr. Ej DM!
  43. Tobbe Mannberg Torshälla SFK 222   gr.  
               

 

  Resultat från DM 2 i pimpel / öppen pimpeltävling 2015-01-18      
  Tävlingsvatten: Storsjön          
  Arrangör: Katrineholms SF          
               
  Yngre Herrjunior          
  1. David Larsson Kvicksunds FVF 498   gr.  
               
  Äldre Herrjunior          
  1. Simon Hellman Kvicksunds FVF 1905   gr.  
  2. Gabriel Novakovic Torshälla SFK 1662   gr.  
  3. Tobias Peura Hälleforsnäs FVF 1145   gr.  
               
  Äldre Damveteran          
  1. Lilian Åhlund Katrineholms SF 2324   gr.  
  2. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 1503   gr.  
  3. Lindis Hellqvist Eskilstuna SF 1050   gr.  
  4. Siv Lundqvist Trosa AFK  303   gr.  
  5. Mona Johansson Katrineholms SF 171   gr.  
               
  Damveteran          
  1. Helena Halsinaho Katrineholms SF 2084   gr.  
  2. Siv Haarala Katrineholms SF 1792   gr.  
               
  Damsenior          
  1. Monika Johansson Eskilstuna SF 2964   gr.  
               
  Äldre Herrveteran          
  1. P-O Lindstrand Torshälla SFK 3073   gr.  
  2. Hans Larsson Gnesta SFK 2769   gr.  
  3. Jan Larsson Torshälla SFK 2718   gr.  
  4. Georg Axelsson Ny-Ox SF 2705   gr.  
  5. Lasse Mäkinen Ny-Ox SF 2591   gr.  
  6. Evert Hellqvist Eskilstuna SF 2547   gr.  
  7. Lennart Eriksson Ny-Ox SF 2375   gr.  
  8. Per Lundgren Eskilstuna SF 2370   gr.  
  9. Mats Larsson Torshälla SFK 1494   gr.  
  10. Leif Johansson Katrineholms SF 1005   gr.  
               
  Herrveteran          
  1. Kurt Elveberg Gnesta SFK 5077   gr.  
  2. Mikko Halme Gnesta SFK 3857   gr.  
  3. Uffe Holmgren Kvicksunds FVF 3827   gr.  
  4. Janne Karlsson Gnesta SFK 3739   gr.  
  5. Kurt-Arne Larsson Nora Gyttorp 3648   gr. Ej DM!
  6. Ulf Thörner Sportfiskarna 3583   gr.  
  7. Göran Sandell Torshälla SFK 3577   gr.  
  8. Bengt-Ove Pettersson Nora Gyttorp 3301   gr. Ej DM!
  9. Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs FVF 2809   gr.  
  10. Håkan Jansson Nora Gyttorp 2469   gr. Ej DM!
  11. Johnny Hermansson Katrineholms SF 2395   gr.  
  12. Per Johansson Kvicksunds FVF 2226   gr.  
  13. Hans Wallin Katrineholms SF 2176   gr.  
  14. Lennart Johansson Gnesta SFK 2137   gr.  
  15. Folke Åström Eskilstuna SF 2016   gr.  
  16. Seppo Leppänen Gnesta SFK 1933   gr.  
  17. Åke Hillborg Katrineholms SF 1884   gr.  
  18. Ola Haarala Katrineholms SF 1723   gr.  
  19. Jonny Eberholm Katrineholms SF 1173   gr.  
  20. Ulf Hallén Katrineholms SF 1160   gr.  
  21. Raoul Molander Eskilstuna SF 1092   gr.  
  22. Roger Stark Eskilstuna SF 958   gr.  
  23. Kari Grundström Torshälla SFK 875   gr.  
  24. Reijo Laakso Eskilstuna SF 854   gr.  
  25. Bengt Gustavsson Hälleforsnäs FVF 694   gr.  
               
  Herrsenior          
  1. Rolf Taskinen Gnesta SFK  4861   gr.  
  2. Magnus Flodkvist Kvicksunds FVF 4810   gr.  
  3. Robban Lövstrand Gnesta SFK 4257   gr.  
  4. Mats Larsson Gnesta SFK 4152   gr.  
  5. Robert Horvat Gnesta SFK 4122   gr.  
  6. Peter Eriksson Torshälla SFK 4078   gr.  
  7. Emil Eriksson Torshälla SFK  3890   gr.  
  8. Robert Hellkvist Eskilstuna SF 3728   gr.  
  9. Heikki Peura Hälleforsnäs FVF 3699   gr.  
  10. Magnus Nydahl Ny-Ox SF 3651   gr.  
  11. Anders Jansson Kvicksunds FVF  3640   gr.  
  12. Kai Lahtinen Torshälla SFK 3576   gr.  
  13. Michael Kihlman Gnesta SFK 3513   gr.  
  14. Tino Kindh Gnesta SFK  3376   gr.  
  15. Owe Westerholm Torshälla SFK 3356   gr.  
  16. Putte Davidsson Katrineholms SF 3241   gr.  
  17. Tommy Laakso Eskilstuna SF 3205   gr.  
  18. Greger Carlsson Götlunda 3057   gr. Ej DM!
  19. Erik Karlsson Katrineholms SF 2937   gr.  
  20. Göran Hedqvist Torshälla SFK 2906   gr.  
  21. Danny Carlsson Torshälla SFK 2847   gr.  
  22. Tobbe Mannberg Torshälla SFK 2703   gr.  
  23. Tom Kalliorinne Gnesta SFK 2587   gr.  
  24. Conny Hellqvist Eskilstuna SF 2553   gr.  
  25. Jan-Erik Åberg Kvicksunds FVF 2529   gr.  
  26. David Alexandersson Kvicksunds FVF 2514   gr.  
  27. Anders Andersson Katrineholms SF 2504   gr.  
  28. Gustav Halme Gnesta SFK 2487   gr.  
  29. Kari Peura Hälleforsnäs FVF 2415   gr.  
  30. Robert Grane Katrineholms SF 2124   gr.  
  31. Tomas Andersson  Torshälla SFK 2009   gr.  
  32. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 1866   gr.  
  33. Pontus Svalberg Torshälla SFK 1844   gr.  
  34. Niklas Åberg Kvicksunds FVF 1793   gr.  
  35. Peter Larsson Katrineholms SF 1671   gr.  
  36. Jimmy Sjöberg Torshälla SFK 1658   gr.  
  37. Jari Pasanen Hälleforsnäs FVF 1539   gr.  
  38. Göran Strandsten Eskilstuna SF 1280   gr.  
  39. Simon Ivarsson Katrineholms SF 1120   gr.  
  40. Andreas Bobits Torshälla SFK 1073   gr.  
  41. Anton Unesson Katrineholms SF 1033   gr.  
  42. Dennis Lindström Kvicksunds FVF 707   gr.  
  43. Hans Melin Kvicksunds FVF 445   gr.  
  44. Jari Taskinen Torshälla SFK 87   gr.  
  45. Andreas Vuollet Torshälla SFK 33   gr.  
  46. Ronni Bolin Kvicksunds FVF 0   gr.  

 

  Resultat från DM 1 i pimpel / öppen pimpeltävling 2015-01-11      
  Tävlingsvatten: Näshultasjön vid Svalboviken        
  Arrangör: Torshälla SFK          
               
  Yngre Herrjunior         Ej DM
  1. David Larsson Kvicksund 559   gr.  
  2. Simon Hellman Kvicksund 404   gr.  
               
  Äldre Herrjunior          
  1. Gabriel Novakovic Torshälla 1492   gr.  
  2. Tobias Peura Hälleforsnäs 83   gr.  
               
  Äldre Damveteran          
  1. Lilian Åhlund Katrineholm 1648   gr.  
  2. Monica Rytterlund Södertälje 1227   gr. X
  3. Mona Johansson Katrineholm 55   gr.  
               
  Damveteran          
  1. Helena Halsinaho Katrineholm 1847   gr.  
               
  Äldre Herrveteran          
  1. Pilo Lindstrand Torshälla 4004   gr.  
  2. Hans Larsson Gnesta 3473   gr.  
  3. Leif Johansson Katrineholm 2596   gr.  
  4. Jan Larsson Torshälla 2330   gr.  
  5. Evert Hellquist Eskilstuna 1702   gr.  
  6. Lars Rinaldo Katrineholm 1137   gr.  
  7. Lasse Mäkinen Ny-Ox 1071   gr.  
  8. Lennart Eriksson Ny-Ox 815   gr.  
  9. Georg Axelsson Ny-Ox 720   gr.  
  10. Tommy Byström Älvsbyn 281   gr. X
               
  Herrveteran          
  1. Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs 3589   gr.  
  2. Åke Hillborg Katrineholm 2783   gr.  
  3. Folke Åström Eskilstuna 2749   gr.  
  4. Kari Grundström Torshälla 2394   gr.  
  5. Uffe Holmgren Kvicksund 2268   gr.  
  6. Mikko Halme Gnesta 2051   gr.  
  7. Per Johansson Kvicksund 2013   gr.  
  8. Göran Sandell Torshälla 2004   gr.  
  9. Kurt Elveberg Gnesta 1945   gr.  
  10. Peter Andersson Torshälla 1871   gr.  
  11. Hans Wallin Katrineholm 1863   gr.  
  12. Ulf Thörner Sportfiskarna 1531   gr.  
  13. Janne Karlsson Gnesta 1216   gr.  
  14. Johnny Hermansson Katrineholm 1057   gr.  
  15. Ulf Hallen Katrineholm 955   gr.  
  16. Ola Haarala Katrineholm 625   gr.  
  17. Reijo Laakso Eskilstuna 342   gr.  
               
  Herrsenior          
  1. Heikki Peura Hälleforsnäs 4431   gr.  
  2. Rolf Taskinen Gnesta 4390   gr.  
  3. Mats Larsson  Gnesta 3796   gr.  
  4. Owe Westerholm Torshälla 3767   gr.  
  5. Tobbe Mannberg Torshälla 3377   gr.  
  6. Anders Andersson Katrineholm 3264   gr.  
  7. Kai Lahtinen-Idö Torshälla 3072   gr.  
  8. Göran Hedkvist Torshälla 2879   gr.  
  9. Putte Davidsson Katrineholm 2769   gr.  
  10. Robert Horvat Gnesta 2670   gr.  
  11. Jari Pasanen Hälleforsnäs 2657   gr.  
  12. Peter Eriksson Torshälla 2630   gr.  
  13. Emil Eriksson Torshälla 2459   gr.  
  14. Robert Hellkvist Eskilstuna 2377   gr.  
  15. Danny Carlsson Torshälla 2248   gr.  
  16. Göran Strandsten Eskilstuna 2185   gr.  
  17. Tommy Laakso Eskilstuna 2102   gr.  
  18. Tomas Andersson Torshälla 2055   gr.  
  19. Kari Peura Hälleforsnäs 1818   gr.  
  20. Gustav Halme Gnesta 1817   gr.  
  21. Andreas Bobits Torshälla 1657   gr.  
  22. David Alexandersson Kvicksund 1625   gr.  
  23. Tom Kalliorinne Gnesta 1610   gr.  
  24. Robban Lövstrand Gnesta 1559   gr.  
  25. Hans Melin Kvicksund 1359   gr.  
  26. Tino Kindh Gnesta 1310   gr.  
  27. Kenneth Karlsson Eskilstuna 1182   gr.  
  28. Niklas Åberg Kvicksund 1179   gr.  
  29. Per-Olov Åberg Kvicksund 1121   gr.  
  30. Conny Hellquist Eskilstuna 1103   gr.  
  31. Dennis Lindström Kvicksund 630   gr.  
  32. Robert Grane Katrineholm 574   gr.  
  33. Andreas Vuollet  Torshälla 550   gr.  
  34. Pontus Svalberg Torshälla 494   gr.  
  35. Jimmy Sjöberg Torshälla 147   gr.  
  36. Jan-Erik Åberg Kvicksund 113   gr.  
  37. Tony Persson Kvicksund 47   gr.  
  38. Max Mannberg Torshälla 0   gr.  

 

  Resultat från DM 2014 för Södermanland samt öppen pimpeltävling 2015-01-04  
  Tävlingsvatten: Båven vid Sparreholm        
  Arrangör: Gnesta SFK          
               
  Äldre Herrjunior         Ej DM
  1. Tobias Peura Hälleforsnäs FVF 2424   gr.  
  2. Simon Hellman Kvicksunds FVF 624   gr.  
               
  Äldre Damveteran          
  1. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 1972   gr.  
  1. Monika Rytterlund Södertälje SFK 1972   gr. X
  3. Aino Holappa Gnesta SFK 1716   gr.  
  4. Lindis Hellquist Eskilstuna SF 518   gr.  
  5. Siv Lundqvist Trosa AFK 368   gr.  
               
  Damsenior          
  1. Carina Widerberg Täby PF 2640   gr. X
  2. Siv Haarala Katrineholms SF 764   gr.  
               
  Äldre Herrveteran          
  1. Janne Karlsson Gnesta SFK 2524   gr.  
  2. Folke Åström Eskilstuna SF 2134   gr.  
  3. Eino Holappa Gnesta SFK 1902   gr.  
  4. Lennart Eriksson Ny/Ox SF 1850   gr.  
  5. P-O Lindstrand Mälardalens Tävlingsf. 1576   gr. X
  6. Per Johansson Kvicksunds FVF 1430   gr.  
  7. Ulf Thörner Sportfiskarna 1406   gr.  
  8. Lennart Johansson Gnesta SFK 1266   gr.  
  9. Jan Larsson Torshälla SFK 1264   gr.  
  10. Roger Stark Eskilstuna SF 1224   gr.  
  11. Georg Axelsson Ny/Ox SF 1064   gr.  
  12. Evert Hellquist Eskilstuna SF 618   gr.  
  13. Tommy Byström Älvsbyn 554   gr. X
  14. Lars Rinaldo Katrineholms SF 542   gr.  
  15. Lasse Mäkinen Ny/Ox SF 484   gr.  
               
  Herrveteran          
  1. Tarmo Kortteinen Hälleforsnäs FVF 3330   gr.  
  2. Kurt Elveberg Gnesta SFK 2560   gr.  
  3. Håkan Jansson Nora Gyttorp 2460   gr. X
  4. Mikko Halme Gnesta SFK 2424   gr.  
  5. Hans Wallin Katrineholms SF 2012   gr.  
  6. Lennart Dietmann Södertälje SFK 1684   gr. X
  7. Kari Grundström Kvicksunds FVF 1596   gr.  
  8. Bengt Gustavsson Hälleforsnäs FVF 1490   gr.  
  9. Lars Ahlsson SFK Lodarna 1234   gr.  
  10. Raoul Molander Eskilstuna SF 1044   gr.  
  11. Tomas Wuopio Vaxholm 1002   gr. X
  12. Peter Andersson Torshälla SFK 796   gr.  
  13. Gunnar Blomberg Vaxholm 474   gr. X
  14. Seppo Leppänen Gnesta SFK 338   gr.  
  15. Ola Haarala Katrineholms SF 238   gr.  
               
  Herrsenior          
  1. Michael Litholm Täby PF 6494   gr. X
  2. Mats Larsson Gnesta SFK 4998   gr.  
  3. David Öman Täby PF 4596   gr. X
  4. Michael Molander Täby PF 4572   gr. X
  5. Putte Davidsson Katrineholms SF 3988   gr.  
  6. Björn Widerberg Täby PF 3510   gr. X
  7. Göran Hedqvist Torshälla SFK 3386   gr.  
  8. Rolf Taskinen Gnesta SFK 3250   gr.  
  9. Owe Westerholm Torshälla SFK 3142   gr.  
  10. Heikki Peura Hälleforsnäs FVF 3044   gr.  
  11. Robert Hellkvist Eskilstuna SF 2900   gr.  
  12. Robert Horvat Gnesta SFK 2680   gr.  
  13. Tomas Andersson Torshälla SFK 2552   gr.  
  14. Mikael Svensson SFK Lodarna 2472   gr.  
  15. Robert Grane Gnesta SFK 2440   gr.  
  16. Robban Lövstrand Gnesta SFK 2334   gr.  
  16. Greger Carlsson Götlunda 2334   gr. X
  18. Peter Sipos SFK Lodarna 2306   gr.  
  19. Tommy Laakso Eskilstuna SF 2120   gr.  
  20. David Alexandersson Kvicksunds FVF 1712   gr.  
  21. Gustav Halme Gnesta SFK 1654   gr.  
  22. Tom Kalliorinne Gnesta SFK 1646   gr.  
  23. Jari Pasanen Hälleforsnäs FVF 1428   gr.  
  24. Hans Melin Kvicksunds FVF 1424   gr.  
  25. Conny Hellquist Eskilstuna SF 1306   gr.  
  26. Per-Olov Åberg Kvicksunds FVF 1262   gr.  
  27. Thomas Holmblad Kvicksunds FVF 1198   gr.  
  28. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 1034   gr.  
  29. Erik Karlsson Katrineholms SF 998   gr.  
  30. Anders Andersson Katrineholms SF 996   gr.  
  31. Tino Kindh Gnesta SFK 994   gr.  
  32. Tobbe Mannberg Torshälla SFK 974   gr.  
  33. Erik Tikkanen Enskede 850   gr. X
  34. Kai Lahtinen Idö Torshälla SFK 802   gr.  
  35. Ronni Bolin Kvicksunds FVF 624   gr.  
  36. Dennis Lindström Kvicksunds FVF 432   gr.  
  37. Magnus Nydahl Ny/Ox SF 410   gr.  
  38. Jan-Erik Åberg Kvicksunds FVF 92   gr.  
               
               
  Klubblags-DM          
               
  Herrveteran          
               
  1. Gnesta SFK Kurt Elveberg 2560      
      Janne Karlsson 2524      
      Lennart Johansson 1266      
      Mikko Halme 2424      
        8774      
               
  2. Eskilstuna SF Roger Stark 1224      
      Folke Åström 2134      
      Evert Hellquist 618      
      Raoul Molander 1044      
        5020      
               
  Herrsenior          
               
  1. Gnesta SFK Robert Horvat 2680      
      Mats Larsson 4998      
      Robban Lövstrand 2334      
      Rolf Taskinen 3250      
        13262      
               
  2. Hälleforsnäs FVF Tarmo Kortteinen 3330      
      Bengt Gustavsson 1490      
      Jari Pasanen 1428      
      Heikki Peura 3044      
        9292      
               
  3. Eskilstuna SF Robert Hellkvist 2900      
      Kenneth Karlsson 1034      
      Conny Hellquist 1306      
      Tommy Laakso 2120      
        7360      
               
  4. Kvicksunds FVF David Alexandersson 1712      
      Simon Hellman 624      
      Per Johansson 1430      
      Ronni Bolin 624      
        4390      
               
  5. Kvicksunds FVF Hans Melin 1424      
      Tomas Holmblad 1198      
      Jan-Erik Åberg 92      
        2714