Dm resultat mete 2013

.

 

  DM I TRADITIONELLT METE 2013 SÖDERMANLAND    
  SLUTRESULTAT    
                                     
  DM 1 - 2013-05-12 - Eskilstunaån                                
  DM 2 - 2013-05-19 - Strängnäs                                
  DM 3 - 2013-09-08 - Piren                                
  DM 4 - 2013-10-06 - Trosa                                
                                     
                                     
  Yngre Herrjunior   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Johan Kindlundh Trosa AFK   100     1     1     1     3   SM
2. Hugo Dillström Gnesta SFK   100     100     2     2     104   SM
                                     
                                     
  Äldre Damveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Svea Gustavsson Katrineholms SF   2     4     3     1     6   SM
2. Gunilla Lundgren Katrineholms SF   1     2     4     5     7   SM
3. Lindis Hellquist Eskilstuna SF   6     3     1     3     7   SM
4. Majbritt Svartberg Eskilstuna SF   4     1     100     6     11    
5. Lilian Åhlund Katrineholms SF   100     6     2     4     12    
6. Aino Holappa Gnesta SFK   3     5     6     7     14    
7. Siv Lundqvist Trosa AFK   5     7     5     8     17    
8. Marianne Rundblad Eskilstuna SF   100     100     100     2     202    
                                     
                                     
  Äldre Herrveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Elmar Sonesten Eskilstuna SF   1     2     2     2     5   SM
2. Hasse Svartberg Eskilstuna SF   5     1     5     4     10   SM
3. Eino Holappa Gnesta SFK   13     3     1     8     12   SM
4. Ulf Thörner Katrineholms SF   4     8     12     1     13    
5. Evert Hellquist Eskilstuna SF   2     6     7     5     13    
6. Janne Karlsson Gnesta SFK   3     100     8     3     14    
7. Folke Åström Eskilstuna SF   7     4     6     10     17   SM
8. Per Lundgren Eskilstuna SF   6     5     11     7     18    
9. Kurre Pettersson Gnesta SFK   11     7     9     5     21    
10. Lars Aldelöv Katrineholms SF   9     11     3     100     23    
11. Olle Elofsson Katrineholms SF   12     10     4     13     26    
12. Rune Rundblad Trosa AFK   8     9     13     11     28    
13. Lennart Johansson Gnesta SFK   100     100     10     12     122    
14. Hans Larsson Gnesta SFK   10     100     14     100     124    
15. Börje Rundblad Eskilstuna SF   100     100     100     9     209    
                                     
                                     
  Damveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Gun-Britt Åström Eskilstuna SF   1     1     1     1     3   SM
2. Helena Halsinaho Katrineholms SF   100     2     100     100     202   SM
                                     
                                     
  Herrveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Kurt Elveberg Gnesta SFK   100     1     1     1     3   SM
2. Ove Bodin Gnesta SFK   3     2     2     2     6   SM
3. Roger Andersson Gnesta SFK   1     4     3     3     7   SM
4. Jarmo Helin Katrineholms SF   2     3     5     4     9    
5. Tommy Stener Gnesta SFK   4     5     6     5     14    
6. Sören Johansson Gnesta SFK   100     100     4     100     204    
                                     
                                     
  Damsenior   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Monika Johansson Eskilstuna SF   1     1     100     1     3   SM
2. Susanne Laakso Eskilstuna SF   100     100     100     2     202   SM
                                     
                                     
  Herrsenior   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa    
1. Stefan Johansson Gnesta SFK   1     5     1     1     3   SM
2. Robban Löfstrand Gnesta SFK   2     2     2     2     6   SM
3. Mats Larsson Gnesta SFK   3     1     3     6     7   SM
4. Jörgen Svensson Eskilstuna SF   5     4     4     4     12    
5. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF   4     3     6     100     13    
6. Robert Grane Katrineholms SF   6     8     7     3     16    
7. Joakim Lövstrand Gnesta SFK   7     7     5     5     17    
8. Robert Horvat Gnesta SFK   10     6     8     100     24    
9. Jari Taskinen Katrineholms SF   9     9     100     8     26    
10. Owe Westerholm Torshälla SFK   12     11     100     7     30    
11. Peter Eriksson Torshälla SFK   13     10     100     9     32    
12. Rolf Taskinen Gnesta SFK   8     100     100     100     208    
13. Erik Karlsson Katrineholms SF   100     100     9     100     209    
14. Tommy Laakso Eskilstuna SF   100     100     100     10     210    
15. Robert Hellquist Eskilstuna SF   11     100     100     100     211    
                                     
                                     

 

Resultat från DM 4 i traditionellt mete i Trosa båthamn 2013-10-06    
Arrangör: Trosa AFK        
           
Yngre Herrjunior        
1. Johan Kindlundh Trosa AFK 2663   gr.
2. Hugo Dillström Gnesta SFK 1822   gr.
           
Äldre Damveteran        
1. Svea Gustavsson Katrineholms SF 5311   gr.
2. Marianne Rundblad Eskilstuna SF 3754   gr.
3. Lindis Hellquist Eskilstuna SF 3652   gr.
4. Lilian Åhlund Katrineholms SF 3140   gr.
5. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 3110   gr.
6. Majbritt Svartberg Eskilstuna SF 2592   gr.
7. Aino Holappa Gnesta SFK 1457   gr.
8. Siv Lundqvist Trosa AFK 1287   gr.
           
Damveteran        
1. Gun-Britt Åström Eskilstuna SF 1966   gr.
           
Damsenior        
1. Monika Johansson Eskilstuna SF 5025   gr.
2. Susanne Laakso Eskilstuna SF 648   gr.
           
Äldre Herrveteran        
1. Ulf Thörner Katrineholms SF 7541   gr.
2. Elmar Sonesten Eskilstuna SF 6038   gr.
3. Janne Karlsson Trosa AFK 5612   gr.
4. Hasse Svartberg Eskilstuna SF 5266   gr.
5. Evert Hellquist Eskilstuna SF 3495   gr.
5. Kurre Pettersson Gnesta SFK 3495   gr.
7. Per Lundgren Eskilstuna SF 3108   gr.
8. Eino Holappa Gnesta SFK 2010   gr.
9. Börje Rundblad Eskilstuna SF 1967   gr.
10. Folke Åström Eskilstuna SF 1898   gr.
11. Rune Rundblad Trosa AFK 1837   gr.
12. Lennart Johansson Gnesta SFK 1382   gr.
13. Olle Elofsson Katrineholms SF 1368   gr.
           
Herrveteran        
1. Kurt Elveberg Gnesta SFK 11030   gr.
2. Ove Bodin Gnesta SFK 6522   gr.
3. Roger Andersson Gnesta SFK 3105   gr.
4. Jarmo Helin Katrineholms SF 2270   gr.
5. Tommy Stener Gnesta SFK 677   gr.
           
Herrsenior        
1. Stefan Johansson Gnesta SFK 15142   gr.
2. Robban Löfstrand Gnesta SFK 14953   gr.
3. Robert Grane Katrineholms SF 7695   gr.
4. Jörgen Svensson Eskilstuna SF 6677   gr.
5. Joakim Lövstrand Gnesta SFK 6060   gr.
6. Mats Larsson Gnesta SFK 5614   gr.
7. Owe Westerholm Torshälla SFK 4807   gr.
8. Jari Taskinen Katrineholms SF 4038   gr.
9. Peter Eriksson Torshälla SFK 3108   gr.
10. Tommy Laakso Eskilstuna SF 1486   gr.
           

 


 

KLUBBLAGS-DM I TRADITIONELLT METE 2013 SÖDERMANLAND  
                                                 
SLUTRESULTAT EFTER 3 DELTÄVLINGAR  
                                                 
                                                 
    Äldre Damveteran   Pl. 1     Vikt 1     Pl.2     Vikt 2     Pl. 3     Vikt 3     Pl.    
1. Katrineholms SF Gunilla Lundgren - Svea Gustavsson   1     2843     1     4978     1     10898     3   SM
    Lilian Åhlund                                            
                                                 
    Äldre Herrveteran                                            
1. Eskilstuna SF Hasse Svartberg - Majbritt Svartberg   1     12063     1     14846     1     11464     3   SM
    Elmar Sonesten - Per Lundgren                                            
                                                 
    Herrveteran                                            
1. Gnesta SFK Ove Bodin - Roger Andersson   1     6048     1     11140     1     24774     3   SM
    Kurt Elveberg - Jan G Andersson                                            
                                                 
    Damsenior                                            
1. Eskilstuna SF Monika Johansson - Susanne Laakso   1     6022     1     5234     1     7854     3   SM
    Lindis Hellqvist - Gun-Britt Åström                                            
                                                 
    Herrsenior                                            
1. Gnesta SFK Mats Larsson - Stefan Johansson   1     17901     1     17850     1     42106     3   SM
    Robert Löfstrand - Joakim Lövstrand                                            
2. Katrineholms SF Robert Grane - Jari Taskinen   2     12019     3     7864     2     10054     7    
    Jarmo Helin - Ulf Thörner                                            
3. Eskilstuna SF Kenneth Karlsson - Robert Hellqvist   3     9349     2     8328     3     9672     8    
    Jörgen Svensson - Micke Schreckenbach                                            
                                                 
                                                 

 

 


 

 

DM I TRADITIONELLT METE 2013 SÖDERMANLAND  
RESULTAT EFTER 3 AV 4 DELTÄVLINGAR  
                                 
DM 1 - 2013-05-12 - Eskilstunaån                              
DM 2 - 2013-05-19 - Strängnäs                              
DM 3 - 2013-09-08 - Piren                              
DM 4 - 2013-10-06 - Trosa                              
                                 
                                 
Yngre Herrjunior   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Johan Kindlundh Trosa AFK   100     1     1              
Hugo Dillström Gnesta SFK   100     100     2              
                                 
                                 
Äldre Damveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Gunilla Lundgren Katrineholms SF   1     2     4              
Svea Gustavsson Katrineholms SF   2     4     3              
Lindis Hellquist Eskilstuna SF   6     3     1              
Aino Holappa Gnesta SFK   3     5     6              
Siv Lundqvist Trosa AFK   5     7     5              
Majbritt Svartberg Eskilstuna SF   4     1     100              
Lilian Åhlund Katrineholms SF   100     6     2              
                                 
                                 
Äldre Herrveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Elmar Sonesten Eskilstuna SF   1     2     2              
Hasse Svartberg Eskilstuna SF   5     1     5              
Evert Hellquist Eskilstuna SF   2     6     7              
Eino Holappa Gnesta SFK   13     3     1              
Folke Åström Eskilstuna SF   7     4     6              
Per Lundgren Eskilstuna SF   6     5     11              
Lars Aldelöv Katrineholms SF   9     11     3              
Ulf Thörner Katrineholms SF   4     8     12              
Olle Elofsson Katrineholms SF   12     10     4              
Kurre Pettersson Gnesta SFK   11     7     9              
Rune Rundblad Trosa AFK   8     9     13              
Janne Karlsson Gnesta SFK   3     100     8              
Hans Larsson Gnesta SFK   10     100     14              
Lennart Johansson Gnesta SFK   100     100     10              
                                 
                                 
Damveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Gun-Britt Åström Eskilstuna SF   1     1     1              
Helena Halsinaho Katrineholms SF   100     2     100              
                                 
                                 
Herrveteran   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Ove Bodin Gnesta SFK   3     2     2              
Roger Andersson Gnesta SFK   1     4     3              
Jarmo Helin Katrineholms SF   2     3     5              
Tommy Stener Gnesta SFK   4     5     6              
Kurt Elveberg Gnesta SFK   100     1     1              
Sören Johansson Gnesta SFK   100     100     4              
                                 
                                 
Damsenior   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Monika Johansson Eskilstuna SF   1     1     100              
                                 
                                 
Herrsenior   DM 1     DM 2     DM 3     DM 4     3 bästa  
Robban Löfstrand Gnesta SFK   2     2     2              
Stefan Johansson Gnesta SFK   1     5     1              
Mats Larsson Gnesta SFK   3     1     3              
Kenneth Karlsson Eskilstuna SF   4     3     6              
Jörgen Svensson Eskilstuna SF   5     4     4              
Joakim Lövstrand Gnesta SFK   7     7     5              
Robert Grane Katrineholms SF   6     8     7              
Robert Horvat Gnesta SFK   10     6     8              
Jari Taskinen Katrineholms SF   9     9     100              
Peter Eriksson Torshälla SFK   13     10     100              
Owe Westerholm Torshälla SFK   12     11     100              
Rolf Taskinen Gnesta SFK   8     100     100              
Erik Karlsson Katrineholms SF   100     100     9              
Robert Hellquist Eskilstuna SF   11     100     100              

 

 


 

  Resultat från öppen metetävling och DM 3 för de sörmländska deltagarna på Piren 2013-09-08
  Arrangör: Gnesta SFK            
  Resultatlistan korrigerad 2013-09-22          
                 
  Yngre Damjunior           Ej DM
  1. Sofie Aldén Bjärka-Säby SFK 688   gr.   X
                 
  Yngre Herrjunior            
  1. Johan Kindlundh Trosa AFK 5550   gr.    
  2. Hugo Dillström Gnesta SFK 1746   gr.    
  3. Emil Aldén Bjärka-Säby SFK 1052   gr.   X
                 
  Äldre Damveteran            
  1. Ewa Målhammar Ljungsbro SFF 6510   gr.   X
  2. Lindis Hellquist Eskilstuna SF 4768   gr.    
  3. Lilian Åhlund Katrineholms SF 4192   gr.    
  4. Svea Gustavsson Katrineholms SF 3538   gr.    
  5. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 3168   gr.    
  6. Ruth Snabb Finspångs SFK 2778   gr.   X
  7. Terttu Nevalainen Södertälje SFK 2358   gr.   X
  8. Gun Sonelin Ljungsbro SFF 2152   gr.   X
  9. Siv Lundqvist Trosa AFK 1846   gr.    
  10. Aino Holappa Gnesta SFK 1058   gr.    
  11. Gun Gustafsson Södertälje SFK 878   gr.   X
                 
  Damveteran + Damsenior            
  1. Margaretha Nilsson Finspångs SFK 5042   gr.   X
  2. Barbro Kjellgren Ljungsbro SFF 3382   gr.   X
  3. Gun-Britt Åström Eskilstuna SF 3086   gr.    
  4. Jill Sonelin Ljungsbro SFF 3032   gr.   X
  5. Helena Rosén Bjärka-Säby SFK 1446   gr.   X
                 
  Äldre Herrveteran            
  1. Anders Snabb Finspångs SFK 8776   gr.   X
  2. Milojko Divkovic SFK Firren 5816   gr.   X
  3. Shozo Kadowaki SFK Firren 5494   gr.   X
  4. Lars Fredlund Stockholm 5318   gr.   X
  5. Sven-Erik Steiner Finspångs SFK 4720   gr.   X
  6. Eino Holappa Gnesta SFK 4566   gr.    
  7. Elmar Sonesten Eskilstuna SF 4410   gr.    
  8. Åke Lundström Södertälje SFK 4372   gr.   X
  9. Ingvar Johansson Ljungsbro SFF 4266   gr.   X
  10. Lars Aldelöv Katrineholms SF 4214   gr.    
  11. Lennart Haglund SFK Firren 3966   gr.   X
  12. Olle Elofsson Katrineholms SF 3752   gr.    
  13. Hasse Svartberg Eskilstuna SF 3742   gr.    
  14. Folke Åström Eskilstuna SF 3638   gr.    
  15. Evert Hellquist Eskilstuna SF 3566   gr.    
  16. Janne Karlsson Gnesta SFK 3552   gr.    
  17. Kurre Pettersson Gnesta SFK 3426   gr.    
  18. Lennart Johansson Gnesta SFK 3362   gr.    
  19. Per Lundgren Eskilstuna SF 3312   gr.    
  20. Jan-Olov Eriksson SFK Firren 3278   gr.   X
  21. Håkan Fredriksson SFK Baltzar 3106   gr.   X
  22. Kenneth Holmberg Ljungsbro SFF 2970   gr.   X
  23. Arne Hellman Enskede SFK 2654   gr.   X
  24. Ulf Thörner Katrineholms SF 2648   gr.    
  25. Rune Rundblad Trosa AFK 2562   gr.    
  26. Webster Einarsson Ljungsbro SFF 2514   gr.   X
  27. Bo Sonelin Ljungsbro SFF 2348   gr.   X
  28. Börje Persson Ljungsbro SFF 1482   gr.   X
  29. Jan Nilsson Finspångs SFK 1414   gr.   X
  30. Hans Larsson Gnesta SFK 1276   gr.    
  31. Åke Allard SFK Firren 1172   gr.   X
                 
  Herrveteran            
  1. Kurt Elveberg Gnesta SFK 11018   gr.    
  2. Ove Bodin Gnesta SFK 6946   gr.    
  3. Roger Andersson Gnesta SFK 6810   gr.    
  4. Clerentz Thörnroth Ljungsbro SFF 6720   gr.   X
  5. Tomas Wuopio Vaxholm 5976   gr.   X
  6. Krister Nyberg Enskede SFK 5218   gr.   X
  7. Tommy Emilsson SFK Baltzar 4020   gr.   X
  8. Sören Johansson Gnesta SFK 3864   gr.    
  9. Ulf Axén SFK Firren 3788   gr.   X
  10. Anders Gillberg Finspångs SFK 3586   gr.   X
  11. Jarmo Helin Katrineholms SF 3038   gr.    
  12. Gunnar Blomberg Vaxholm 2472   gr.   X
  13. Tommy Stener Gnesta SFK 2232   gr.    
                 
  Herrsenior            
  1. Stefan Johansson Gnesta SFK 14638   gr.    
  2. Robban Lövstrand Gnesta SFK 12026   gr.    
  3. Mats Larsson Gnesta SFK 10312   gr.    
  4. Greger Carlsson Götlunda 7104   gr.   X
  5. Ola Wallman SFK Baltzar 6202   gr.   X
  6. Kari Nevalainen Södertälje SFK 6054   gr.   X
  7. Jörgen Svensson Eskilstuna SF 5270   gr.    
  8. Joakim Lövstrand Gnesta SFK 5130   gr.    
  9. Peter Almén SFK Baltzar 4690   gr.   X
  10. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 4402   gr.    
  11. Bert Åkerblom Jakobsbergs SFK 4398   gr.   X
  12. Robert Grane Katrineholms SF 4368   gr.    
  13. Stefan Pettersson Ljungsbro SFF 4218   gr.   X
  14. Robert Horvat Gnesta SFK 4074   gr.    
  15. Conny Rosén Bjärka-Säby SFK 3996   gr.   X
  16. Jorma Tiilikainen Södertälje SFK 3322   gr.   X
  17. Erik Karlsson Katrineholms SF 3302   gr.    
  18. Jerry Isaksson SFK Baltzar 3114   gr.   X
                 

 

 


 

Resultat från öppen metetävling och DM 3 för de sörmländska deltagarna på Piren 2013-09-08
Arrangör: Gnesta SFK              
                 
Yngre Damjunior           Ej DM  
1. Sofie Aldén Bjärka-Säby SFK 688   gr.   X  
                 
Yngre Herrjunior              
1. Johan Kindlundh Trosa AFK 5550   gr.      
2. Hugo Dillström Gnesta SFK 1746   gr.      
3. Emil Aldén Bjärka-Säby SFK 1052   gr.   X  
                 
Äldre Damveteran              
1. Ewa Målhammar Ljungsbro SFF 6510   gr.   X  
2. Lindis Hellquist Eskilstuna SF 4768   gr.      
3. Aino Holappa Gnesta SFK 4566   gr.      
4. Lilian Åhlund Katrineholms SF 4192   gr.      
5. Svea Gustavsson Katrineholms SF 3538   gr.      
6. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 3168   gr.      
7. Ruth Snabb Finspångs SFK 2778   gr.   X  
8. Terttu Nevalainen Södertälje SFK 2358   gr.   X  
9. Gun Sonelin Ljungsbro SFF 2152   gr.   X  
10. Siv Lundqvist Trosa AFK 1846   gr.      
11. Gun Gustafsson Södertälje SFK 878   gr.   X  
                 
Damveteran + Damsenior              
1. Margaretha Nilsson Finspångs SFK 5042   gr.   X  
2. Barbro Kjellgren Ljungsbro SFF 3382   gr.   X  
3. Gun-Britt Åström Eskilstuna SF 3086   gr.      
4. Jill Sonelin Ljungsbro SFF 3032   gr.   X  
5. Helena Rosén Bjärka-Säby SFK 1446   gr.   X  
                 
Äldre Herrveteran              
1. Anders Snabb Finspångs SFK 8776   gr.   X  
2. Milojko Divkovic SFK Firren 5816   gr.   X  
3. Shozo Kadowaki SFK Firren 5494   gr.   X  
4. Lars Fredlund Stockholm 5318   gr.   X  
5. Sven-Erik Steiner Finspångs SFK 4720   gr.   X  
6. Elmar Sonesten Eskilstuna SF 4410   gr.      
7. Åke Lundström Södertälje SFK 4372   gr.   X  
8. Ingvar Johansson Ljungsbro SFF 4266   gr.   X  
9. Lars Aldelöv Katrineholms SF 4214   gr.      
10. Lennart Haglund SFK Firren 3966   gr.   X  
11. Olle Elofsson Katrineholms SF 3752   gr.      
12. Hasse Svartberg Eskilstuna SF 3742   gr.      
13. Folke Åström Eskilstuna SF 3638   gr.      
14. Evert Hellquist Eskilstuna SF 3566   gr.      
15. Janne Karlsson Gnesta SFK 3552   gr.      
16. Kurre Pettersson Gnesta SFK 3426   gr.      
17. Lennart Johansson Gnesta SFK 3362   gr.      
18. Per Lundgren Eskilstuna SF 3312   gr.      
19. Jan-Olov Eriksson SFK Firren 3278   gr.   X  
20. Håkan Fredriksson SFK Baltzar 3106   gr.   X  
21. Kenneth Holmberg Ljungsbro SFF 2970   gr.   X  
22. Arne Hellman Enskede SFK 2654   gr.   X  
23. Ulf Thörner Katrineholms SF 2648   gr.      
24. Rune Rundblad Trosa AFK 2562   gr.      
25. Webster Einarsson Ljungsbro SFF 2514   gr.   X  
26. Bo Sonelin Ljungsbro SFF 2348   gr.   X  
27. Börje Persson Ljungsbro SFF 1482   gr.   X  
28. Jan Nilsson Finspångs SFK 1414   gr.   X  
29. Hans Larsson Gnesta SFK 1276   gr.      
30. Åke Allard SFK Firren 1172   gr.   X  
31. Eino Holappa Gnesta SFK 1058   gr.      
                 
Herrveteran              
1. Kurt Elveberg Gnesta SFK 11018   gr.      
2. Ove Bodin Gnesta SFK 6946   gr.      
3. Roger Andersson Gnesta SFK 6810   gr.      
4. Clerentz Thörnroth Ljungsbro SFF 6720   gr.   X  
5. Tomas Wuopio Vaxholm 5976   gr.   X  
6. Krister Nyberg Enskede SFK 5218   gr.   X  
7. Tommy Emilsson SFK Baltzar 4020   gr.   X  
8. Sören Johansson Gnesta SFK 3864   gr.      
9. Ulf Axén SFK Firren 3788   gr.   X  
10. Anders Gillberg Finspångs SFK 3586   gr.   X  
11. Jarmo Helin Katrineholms SF 3038   gr.      
12. Gunnar Blomberg Vaxholm 2472   gr.   X  
13. Tommy Stener Gnesta SFK 2232   gr.      
                 
Herrsenior              
1. Stefan Johansson Gnesta SFK 14638   gr.      
2. Robban Lövstrand Gnesta SFK 12026   gr.      
3. Mats Larsson Gnesta SFK 10312   gr.      
4. Greger Carlsson Götlunda 7104   gr.   X  
5. Ola Wallman SFK Baltzar 6202   gr.   X  
6. Kari Nevalainen Södertälje SFK 6054   gr.   X  
7. Jörgen Svensson Eskilstuna SF 5270   gr.      
8. Joakim Lövstrand Gnesta SFK 5130   gr.      
9. Peter Almén SFK Baltzar 4690   gr.   X  
10. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 4402   gr.      
11. Bert Åkerblom Jakobsbergs SFK 4398   gr.   X  
12. Robert Grane Katrineholms SF 4368   gr.      
13. Stefan Pettersson Ljungsbro SFF 4218   gr.   X  
14. Robert Horvat Gnesta SFK 4074   gr.      
15. Conny Rosén Bjärka-Säby SFK 3996   gr.   X  
16. Jorma Tiilikainen Södertälje SFK 3322   gr.   X  
17. Erik Karlsson Katrineholms SF 3302   gr.      
18. Jerry Isaksson SFK Baltzar 3114   gr.   X  
                 
                 

 


 

  Resultat från DM 2 i traditionellt mete i Mälaren 2013-05-19    
  Arrangör: Strängnäs AFK        
             
  Yngre Herrjunior        
  1. Johan Kindlundh Trosa AFK 1274   gr.
             
  Äldre Damveteran        
  1. Majbritt Svartberg Eskilstuna SF 3108   gr.
  2. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 1916   gr.
  3. Lindis Hellquist Eskilstuna SF 1680   gr.
  4. Svea Gustavsson Katrineholms SF 1620   gr.
  5. Aino Holappa Gnesta SFK 1452   gr.
  6. Lilian Åhlund Katrineholms SF 1442   gr.
  7. Siv Lundqvist Trosa AFK 518   gr.
             
  Damveteran        
  1. Gun-Britt Åström Eskilstuna SF 2366   gr.
  2. Helena Halsinaho Katrineholms SF 1896   gr.
             
  Damsenior        
  1. Monika Johansson Eskilstuna SF 1188   gr.
             
  Äldre Herrveteran        
  1. Hasse Svartberg Eskilstuna SF 5318   gr.
  2. Elmar Sonesten Eskilstuna SF 4516   gr.
  3. Eino Holappa Gnesta SFK 3666   gr.
  4. Folke Åström Eskilstuna SF 2684   gr.
  5. Per Lundgren Eskilstuna SF 1904   gr.
  6. Evert Hellquist Eskilstuna SF 1730   gr.
  7. Kurre Pettersson Gnesta SFK 1588   gr.
  8. Ulf Thörner Katrineholms SF 1348   gr.
  9. Rune Rundblad Trosa AFK 940   gr.
  10. Olle Elofsson Katrineholms SF 916   gr.
  11. Lars Aldelöv Katrineholms SF 152   gr.
             
  Herrveteran        
  1. Kurt Elveberg Gnesta SFK 4858   gr.
  2. Ove Bodin Gnesta SFK 4592   gr.
  3. Jarmo Helin Katrineholms SF 2222   gr.
  4. Roger Andersson Gnesta SFK 1690   gr.
  5. Tommy Stener Gnesta SFK 620   gr.
             
  Herrsenior        
  1. Mats Larsson Gnesta SFK 5770   gr.
  2. Robban Lövstrand Gnesta SFK 5768   gr.
  3. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 4664   gr.
  4. Jörgen Svensson Eskilstuna SF 3664   gr.
  5. Stefan Johansson Gnesta SFK 3544   gr.
  6. Robert Horvat Gnesta SFK 2858   gr.
  7. Joakim Lövstrand Gnesta SFK 2768   gr.
  8. Robert Grane Katrineholms SF 2504   gr.
  9. Jari Taskinen Katrineholms SF 1790   gr.
  10. Peter Eriksson Torshälla SFK 1434   gr.
  11. Owe Westerholm Torshälla SFK 1074   gr.
             

  Resultat från DM 1 i traditionellt mete i Eskilstunaån 2013-05-12      
  Arrangör: Eskilstuna SF          
               
  Äldre Damveteran          
  1. Gunilla Lundgren Katrineholms SF 1425   gr.  
  2. Svea Gustavsson Katrineholms SF 1418   gr.  
  3. Aino Holappa Gnesta SFK 1119   gr.  
  4. Majbritt Svartberg Eskilstuna SF 862   gr.  
  5. Siv Lundqvist Trosa AFK 763   gr.  
  6. Lindis Hellquist Eskilstuna SF 384   gr.  
               
  Damveteran          
  1. Gun-Britt Åström Eskilstuna SF 555   gr.  
               
  Damsenior          
  1. Monika Johansson Eskilstuna SF 5083   gr.  
               
  Äldre Herrveteran          
  1. Elmar Sonesten Eskilstuna SF 4819   gr.  
  2. Evert Hellquist Eskilstuna SF 4491   gr.  
  3. Janne Karlsson Gnesta SFK 3984   gr.  
  4. Ulf Thörner Katrineholms SF 3684   gr.  
  5. Hasse Svartberg Eskilstuna SF 3378   gr.  
  6. Per Lundgren Eskilstuna SF 3004   gr.  
  7. Folke Åström Eskilstuna SF 2647   gr.  
  8. Rune Rundblad Trosa AFK 2502   gr.  
  9. Lars Aldelöv Katrineholms SF 1699   gr.  
  10. Hans Larsson Gnesta SFK 1550   gr.  
  11. Kurre Pettersson Gnesta SFK 1333   gr.  
  12. Olle Elofsson Katrineholms SF 600   gr.  
  13. Eino Holappa Gnesta SFK 225   gr.  
               
  Herrveteran          
  1. Roger Andersson Gnesta SFK 3883   gr.  
  2. Jarmo Helin Katrineholms SF 3034   gr.  
  3. Ove Bodin Gnesta SFK 2165   gr.  
  4. Tommy Stener Gnesta SFK 1380   gr.  
               
  Herrsenior          
  1. Stefan Johansson Gnesta SFK 5352   gr.  
  2. Robban Löfstrand Gnesta SFK 5348   gr.  
  3. Mats Larsson Gnesta SFK 4334   gr.  
  4. Kenneth Karlsson Eskilstuna SF 4065   gr.  
  5. Jörgen Svensson Eskilstuna SF 3849   gr.  
  6. Robert Grane Katrineholms SF 2999   gr.  
  7. Joakim Lövstrand Gnesta SFK 2867   gr.  
  8. Rolf Taskinen Gnesta SFK 2561   gr.  
  9. Jari Taskinen Katrineholms SF 2303   gr.  
  10. Robert Horvat Gnesta SFK 2022   gr.  
  11. Robert Hellquist Eskilstuna SF 1435   gr.  
  12. Owe Westerholm Torshälla SFK 1106   gr.  
  13. Peter Eriksson Torshälla SFK 827   gr.